Warto wiedzieć o ubezpieczeniach społecznych

  • By ak
  • 21 marca, 2016
  • Komentowanie nie jest możliwe

„Ekonomiści” z klasy II TEa drudzy w Małopolsce w ogólnopolskim konkursie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych.

W poniedziałek 14 marca w Muzeum Lotnictwa w Krakowie odbył się drugi etap ogólnopolskiego konkursu wiedzy “Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Do konkursu przystąpiły 22 szkoły z województwa małopolskiego reprezentowane przez 3-osobowe zespoły.

Naszą szkołę reprezentowali „ekonomiści” z klasy II TE a: Justyna Kruczek, Magdalena Świercz oraz Karol Filipek, którzy w listopadzie 2015 roku w pierwszym etapie tego konkursu zajęli pierwsze miejsce w Małopolsce.

Uczniowie zmierzyli się z testem wielokrotnego wyboru składającym się z 25 szczegółowych pytań z całego zakresu polskiego systemu zabezpieczenia społecznego, począwszy od historii ubezpieczeń społecznych, poprzez wszystkie rodzaje ubezpieczeń i przysługujące z ich tytułu świadczenia np. zasiłki rodzicielskie, chorobowe, opiekuńcze, po stary i nowy system emerytalny oraz zasady rozliczeń składkowych dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

Poziom wiedzy reprezentantów naszej szkoły był bardzo wysoki, odpowiedzieli prawidłowo na 23 pytania i w zestawieniu punktowym zajęli II miejsce.

Gratulujemy sukcesu!

 

 

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.