Agroturystyka w Zespole Szkół nr 3 im. ks. prof. J. Tischnera w Bochni

  • By admin
  • 1 grudnia, 2008
  • Komentowanie nie jest możliwe


W dniu 25 listopada 2008 roku liczne grono młodzieży ZS nr3 w Bochni wzięło udział w sesji ekologicznej pod hasłem „ Agroturystyka – dziś i jutro – Żyjemy: wygodnie, pogodnie i zdrowo”, Prelegenci- członkowie Szkolnego Kółka Ekologicznego z kl. IVTEB, IITEA opowiadali o wpływie gospodarczym człowieka na środowisko naturalne jak i także omówili walory krajobrazu polskiej wsi ,wykorzystanie ich w agroturystyce.

Spotkanie połączono z degustacją ekologicznych wyrobów, które zostały przygotowane przez młodzież uczącą się w technikum : III ted, IIItee. Organizatorzy bocheńskiej konferencji przygotowali kilka wykładów, a także: Ekoekspres, Kabaret Zgred oraz muzyczne talenty młodych ekologów. Młodzież starała się odpowiedzieć na wszystkie pytania z tematów omawianych na sesji.

Sesja ekologiczna ZS nr3 w Bochni odbyła się już po raz siódmy, przez co stała się tradycją , która umożliwia młodzieży aktywny udział w lokalnej i gospodarczej ekologii. Oprócz młodzieży w sesji uczestniczyli: przedstawiciele bocheńskiego starostwa: wice- Starosta Tomasz Całka, Dyrektor Wydział Ochrony Środowiska , Rolnictwa i Leśnictwa Wacław Stachura, pracownik tego wydziału Klaudiusz Kuc, Burmistrz Miasta Bochnia Bogdan Kosturkiewicz, Kierownik ODR w Bochni, pracownicy tego wydziału, Przedstawiciele Szkół Średnich, Przedstawiciele Bocheńskiego Koła Ekologów w Bochni, Rolnicy z powiatu bocheńskiego.

Organizatorzy sesji: Danuta Tokarczyk, Mariola Lichy, Joanna Ludew, Alina Krakowska, Anna Prokop. Młodzież Szkolnego Kółka Ekologicznego, Gastronomicznego i Kelnerskiego składają serdeczne podziękowania Dyrekcji Zespołu Szkół Nr 3 za ogromną życzliwość i wsparcie, które przyczyniło się do jeszcze aktywniejszej pracy SKE na rzecz naturalnego środowiska przyrodniczego.

Categories: Aktualności

Comments are closed.