“Akcja – segregacja! 2x więcej, 2x czyściej”

  • By az
  • 5 października, 2018
  • Komentowanie nie jest możliwe

Od lat młodzież naszej szkoły bardzo aktywnie uczestniczy w akcji ,,Sprzątanie Świata”. Każdą taką akcję poprzedza krótki wykład o potrzebie ochrony środowiska naturalnego , segregacji śmieci i wykorzystania surowców wtórnych. W dniu akcji uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców i nauczycieli, sprzątają wyznaczone  wcześniej  ulice. Zebrane odpady składają we wcześniej uzgodnionych miejscach aby zostały odebrane przez służby komunalne. Wszystkie śmieci zostają przetransportowane na składowisko odpadów.

Uczniowie popierają tego typu przedsięwzięcia, wszyscy chętnie biorą udział w akcji, gdyż są świadomi zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem środowiska. Wierzą, że swoją proekologiczną postawą wpłyną na zmianę nawyków i przyzwyczajeń lokalnej społeczności. W tym roku zebraliśmy łącznie około 360 worków odpadów.

               

Categories: Aktualności

Comments are closed.