Apel “Śpieszmy się kochać ludzi…”

  • By admin
  • 28 listopada, 2005
  • Komentowanie nie jest możliwe

Dnia 28 listopada 2005 r. Szkolne Koło Polonistyczne zorganizowało apel poświęcony przemijaniu ludzkiego życia “Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą”. Młodzież udowodniła, że nad tymi słowami zastanawiamy się tylko wtedy, gdy już ktoś odchodzi, kiedy kogoś już w naszym życiu brak, zauważamy, że nam zabrakło czasu, by go kochać i słuchać, brać z niego przykład. Będąc młodymi lub i w wieku dojrzałym rzadko kiedy zastanawiamy się nad życiem, zapominamy o tym, że z momentem przyjścia na ten świat nieuchronnie zbliżamy się ku śmierci i gdy dopiero człowiek odchodzi, zdajemy sobie sprawę jak bardzo był dla nas ważny i jak bardzo go kochaliśmy.
Życie człowieka – czym ono jest? na to pytanie próbowali znaleźć odpowiedź również zaproszeni goście – ksiądz mgr S. Kowalik oraz pani psycholog Marta Bogacz. Czy jest jak pochodnia, która zapala się, jakiś czas płonie i zgaśnie…?

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.