BAWIMY SIĘ I POMAGAMY

  • By admin
  • 24 października, 2011
  • Komentowanie nie jest możliwe

20 października 2011 r. odbył się w bocheńskim ,,Ekonomiku” VIII  Koncert Charytatywny ,,Bawiąc się, pomagasz”. Celem wspólnego projektu było pozyskanie środków na dożywianie najuboższych uczniów naszej szkoły. Dzięki zespołom młodzieżowym, formacjom tanecznym i artystom, którzy wystąpili całkowicie bezinteresownie, dochód z koncertu (450 sprzedanych biletów) zostanie przeznaczony na zakupienie ,,drugich śniadań”, które otrzyma około 50 uczniów naszej szkoły.

Konferansjerzy Małgorzata Włodek i Maciej Kubala prowadzący koncert zwrócili uwagę, że zgodnie ze słowami Księdza Profesora Józefa Tischnera: ,,Niebo nie przychodzi znikąd. Coś z nieba przekazujemy innym”. W koncercie wzięło udział 450 uczniów, w tym również uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w Bochni. Koncert został rozpoczęty interesującym występem Zespołu Tańca Orientalnego ,,Amar” Pani Agnieszki Gicali, który działa przy Miejskim Domu Kultury w Bochni. Tym razem występ był  inspirowany kulturą Indii. Zespół zaprezentował pokaz sari czyli pięciometrowych szali, w które ubierają się kobiety w Indiach. Publiczność obejrzała również dwa tańce bollywood w choreografii Anny Dębickiej i Isidory Bushkovski, które gościły podczas bocheńskich festiwali tańca. Ten indyjski taniec filmowy  tancerki zatańczyły w autentycznych kostiumach z Indii.

Zaproszenie do udziału w VIII Koncercie Charytatywnym przyjęły również zespoły młodzieżowe bardzo ciepło przyjęte przez publiczność. Zagrali doskonałe covery i piosenki autorskie, budząc niemałe emocje wśród publiczności Na estradzie szkolnej wystąpił zespół ,,No lies”( Monika Hank – śpiew, Jakub Jaglarz- gitara elektryczna, Jakub Jarosz- gitara elektryczna, Robert Duda – gitara basowa, Oskar Owsiak – perkusja) oraz zespół ,,The Punkers”(Tomasz Tota -śpiew, Hubert Korta – gitara basowa, Krzysztof Szcześniak – keybord, Maciej Lekki -gitara elektryczna, Kamil Mączka – gitara elektryczna, Robert Masin- perkusja). Opiekunem artystycznym zespołów działających przy Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Wiśniczu jest Pan Marcin Grandys. Na scenie publiczność oklaskiwała również zespół młodzieżowy ,,Rape Axe” z II Liceum Ogólnokształcącego (Dastin Szczur- śpiew, Piotr Siwek- gitara, Adam Legutko- gitara basowa, Wiktor Dębosz- gitara elektryczna, Krzysztof Szcześniak- keybord.) oraz występ solowy Asi Laszkowskiej z klasy III Teb.  Na scenie szkolnej Ekonomika  wystąpił również zespół tancerzy bocheńskiej Fabryki Tańca i Ruchu oraz Jazz Dance Center Andrzeja Starowicza. Oprócz prezentacji tanecznych  publiczność miała okazję wziąć również w warsztatach tanecznych Andrzeja Starowicza.

Organizatorem Koncertu od ośmiu lat jest opiekunka szkolnego Klubu Wolontariusza Pani Elżbieta Madej wraz ze Szkolnym Klubem Wolontariusza.

                            Zobacz koncert na youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=yhPbRg3omuE&feature=feedu

Categories: Aktualności

Comments are closed.