Biblioteka czy Cukiernia pod Amorem- spotkanie z autorką bestsellerowej sagi

  • By ml
  • 27 października, 2014
  • Komentowanie nie jest możliwe

24.10.2014 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską- Adamczyk w ramach działalności Szkolnego Dyskusyjnego Klubu Książki. Podczas spotkania pisarka, autorka słynnej „Cukierni pod Amorem” poruszyła problemy bliskie młodzieży, ukierunkowanie na karierę zawodową, samorealizację, poczucie własnej wartości, wyznaczanie celów zawodowych, świadomość rynku pracy i jego zapotrzebowania. Podczas spotkania Pani Małgorzata Gutowska- Adamczyk opowiadała również o warsztacie twórczym, swojej bestsellerowej sadze ,,Cukiernia pod Amorem” oraz o swoich bohaterkach, ich dylematach i wyborach i pasjach, które wzbogacają ich świat.
W spotkaniu wzięli udział nie tylko uczniowie i nauczyciele ,,Ekonomika”, ale także młodzież innych szkół Powiatu Bocheńskiego wraz z opiekunami. Spotkanie zorganizowały Anna Sadkowska i Aldona Wełna we współpracy z Instytutem Książki i Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa.

Anna Szewczyk

Uczniowskie refleksje:

„Myślę, że pisarka trafia do czytelników nie tylko poprzez książki, które są inspirowane jej własnym życiem ale i przez  słowa skierowane do uczestników spotkań autorskich”.

  „Pani Małgorzata skłoniła mnie do przemyśleń nad tym, co tak naprawdę jest moim celem. Byłabym szczęśliwa gdyby, tak jak pisarce udało mi się spełnić swoje marzenie”. 

            „Autorka zachęcała słuchaczy do czytania, ponieważ dzięki temu kształtujemy swój charakter i możliwe, że w książkach odnajdziemy siebie”.

Patrycja Połoncarz kl. II TEe

Categories: Aktualności

Comments are closed.