BITWA NA KSIĄŻKI – konkurs rozstrzygnięty!

  • By ml
  • 19 grudnia, 2017
  • Komentowanie nie jest możliwe

Działania Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole, w tym także projekt czytelniczy „Bitwa na książki” –  dobiegły końca.  Za sumę 15 tysięcy złotych zakupiono książki do biblioteki  zgodnie z sugestiami uczniów, a tematyka ich jest tak różnorodna, jak różnorodne są czytelnicze gusty młodzieży w Ekonomiku.

Konkurs międzyklasowy na promocję wybranej książki, zakupionej w ramach NPRCz został rozstrzygnięty. Wszystkie prace były oceniane przez Dyrekcję szkoły, Nauczycieli języka polskiego, Samorząd Uczniowski oraz Bibliotekę.

Miło nam ogłosić zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Recenzja
1 miejsce – klasa 2 teb „ 13 powodów” J. Asher
2 miejsce – klasa 3 tec  „Jak gdybyś tańczyła” D. Chamberlain
3 miejsce – klasa 2 tea „Ponad wszystko” N. Yoon

Plakat
1 miejsce – klasa 4 ted „Chata”  W.P. Younga
2 miejsce – klasa 2 teb  „13 powodów” J. Asher
3 miejsce – klasa 4 teb  „Osobliwy dom pani Peregrine”  R. Riggs

Okładka
1 miejsce – klasa 2 z  „Byłam tu” G. Forman
a także – klasa 1 tee „Fangirl” R. Rowell
2 miejsce – klasa 4 tec  „November  9”  C. Hoover
3 miejsce – klasa 1 tea „Kasacja” R. Mróz

Fotografia/ilustracja
1 miejsce – klasa 2 tef „Kwiaty na poddaszu” V. Andrews
2 miejsce – klasa 1 tea „Kasacja” R. Mróz
3 miejsce – klasa 3 teb „Black Ice” B. Fitzpatrick

Miło nam poinformować, że klasy, które zajęły pierwsze miejsca otrzymają w nagrodę wspólne zaproszenie do kina,  a najbardziej zaangażowane osoby w każdej zwycięskiej klasie będą docenione przez nauczycieli polonistów.

Jeśli nasz konkurs wyłonił zwycięską książkę, to z pewnością były to Kwiaty na poddaszu Virginii Andrews.  Wiele osób chciało ją wybrać jako klasowy bestseller,  ale ostatecznie pracowały nad nią klasy 2 Tef  i 2 TEc.
 
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólną zabawę. Poniżej galeria zwycięskich prac. Recenzje oraz pozostałe materiały posłużą do promocji książek na FB naszej szkoły. Z całą pewnością wszystkie warte są przeczytania!
Gratulacje nie tylko dla zwycięzców! Gratulujemy Wam świadomych wyborów.

 

 

 

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.