Być prawdziwym, tylko to się liczy…

  • By admin
  • 2 grudnia, 2004
  • Komentowanie nie jest możliwe

“Prawda jest fundamentem życia …

Bez niej trudno uksztaltować życie tak,

by bylo ono wartościowym…”

 

Dnia 2 grudnia 2004 r. odbyła się w naszej szkole kolejna z cyklicznych debat samorządów uczniowskich. Zorganizowane przez społeczność uczniowską i opiekunów SU spotkanie przebiegało pod hasłem “Najważniejsze to być prawdziwym”. Na debatę zaproszono przedstawicieli samorządów uczniowskich wszystkich szkól średnich powiatu bocheńskiego a także gości specjalnych. Wszyscy zebrani niezwykle żywiołowo dyskutowali o istocie prawdy. Debata okazała się niezwykle wartościową lekcją życia dla wszystkich zebranych i stała się bodźcem do zastanowienia i refleksji nad poszczególnymi sytuacjami życiowymi. Podczas spotkania nie udzielono oczywiście odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące prawdy. Ale jak mówi patron naszej szkoły ks. Józef Tischner “Być prawdziwym to znaczy być sobą. Realizujemy więc swoje człowieczeństwo  w zgodzie z prawdą, by wciąż stawać się … człowiekiem”.

Pamiątkowe zdjęcia:

Categories: Aktualności

Comments are closed.