Chodź na Turbacz!

  • By ml
  • 13 czerwca, 2014
  • Komentowanie nie jest możliwe

11.06. 2014 r. młodzież naszej szkoły wzięła udział w wycieczce na Turbacz. Młodzież wyruszyła szlakiem na Turbacz z Koninek  na Suchorę, a następnie na Turbacz (1310 m n. p. m.).  

Po drodze mieliśmy okazję podziwiać rezerwat im. Władysława Orkana, pisarza i piewcy tej  ziemi, pochodzącego z Poręby Wielkiej.  Po drodze zobaczyliśmy Ołtarz przy którym w 1953 r. Karol Wojtyła odprawił po raz pierwszy Mszę św., zwrócony twarzą do wiernych. Po drodze mijaliśmy piękne polany gorczańskie, a na Turbaczu zobaczyliśmy widziane stąd przepiękne szczyty Tatr. W wycieczce wzięły udział klasy: I Tea, I Teb, I Tec, III Ted, III TEb, I za, I zb. Wycieczka została zorganizowana w związku z 10-leciem nadania imienia szkole Ks. prof. Józefa Tischnera. Opiekę nad młodzieżą sprawowali: Ks. Marek Mierzyński, p. Agnieszka Gawłowicz, p. Anna Szewczyk.

 

 

 

 

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.