Cykl szkoleń dla najmłodszych – „ Nadwadze stop – wiem, co jem”

  • By ml
  • 25 listopada, 2015
  • Komentowanie nie jest możliwe

Dnia 20 listopada  2015r. w ramach realizacji projektu “Zapobieganie nadwadze  i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej” odbyło się kolejne  spotkanie z uczniami klasy III b  ze Szkoły Podstawowej Nr 7 w Bochni. Akcja – “Warsztaty kulinarne  - wiem, co jem”, tworzona i przeprowadzona przez uczniów naszej szkoły z klasy II Tec w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych dla najmłodszych gości . Miała ona na celu ukazanie i  ukształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat. Młodzież naszej szkoły pod opieką nauczyciela przedmiotów gastronomicznych panią Annę Małyszek,  wyczarowała prawdziwe kuchenne cuda. Kulinarne niespodzianki, kolorowe stroje warzyw  i owoców, które stały się atrakcją dla młodszych dzieci. Fantazyjną a zarazem zdrową wersję pizzy (ciasto razowe, dodatki takie jak ser mozarella, papryka czerwona i żółta, pomidor, kukurydza, czerwona cebula, brokuły, rukola oraz sos pomidorowo-dyniowy) przygotowały samodzielnie  dzieci, przez  co była jeszcze smaczniejsza. Na deser podano ciasto szpinakowe z owocem granatu. Napoje stanowiły sok z natki pietruszki, sok z pomarańczy (przygotowane przez panią Magdalenę Hernik) oraz niegazowana woda mineralna….
To tylko niektóre z pysznych i zdrowych potraw, które dzieci po spotkaniu potrafią sobie przygotować na śniadanie. Całą pyszną i zdrową  część poprzedził pokaz pierwszej pomocy, przygotowanym przez uczniów należących do Szkolnej Drużyny Medyczno-Sanitarnej prowadzonej przez panią Bożenę Kupiec. Uczniowie klasy I Tea, II Tea, przedstawili 3 scenki z życia  wzięte opisujące sytuacje, w których nastąpiło omdlenie, utrata przytomności, zatrzymanie krążenia… itp. oraz podali dokładny instruktaż jak należy sobie radzić w takich przypadkach. Nasi goście mieli możliwość przećwiczenia zdobytej wiedzy na fantomach- oczywiście pod okiem swoich starszych kolegów  i opiekuna grupy. Całej akcji towarzyszył przyjazny klimat  i uśmiech na twarzy.

Dziękuję za wkład pracy wszystkim uczestnikom – koordynator Danuta Tokarczyk

 

 

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.