Cykl szkoleń dla najmłodszych – „ Nadwadze stop – wiem, co jem”

  • By wwwzs3
  • 19 listopada, 2012
  • Komentowanie nie jest możliwe

            Dnia 13 listopada  2012r. w ramach realizacji projektu “Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej”  ” odbyło się spotkanie z najmłodszą grupą dzieci  z klasy pierwszej „A”  z SP Nr 5 w Bochni. Akcja – “Zdrowe śniadanie- wiem, co jem”, tworzona i przeprowadzona przez uczniów naszej szkoły z klas gastronomicznych dla najmłodszych gości . Miała ona na celu ukazanie i  ukształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat. Uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli przedmiotów gastronomicznych pani A. Małyszek, E. Góry, A. Wojcieszek  wyczarowali prawdziwe kuchenne cuda. Kulinarne niespodzianki, kolorowe stroje warzyw      i owoców stały się atrakcją dla młodszych dzieci. Fantazyjne, kolorowe kanapeczki samodzielnie przygotowane przez najmłodszych pod uważnym okiem opiekunów (z klasy III Tec,II Tec, I Teb) soki owocowo-warzywne…. to tylko niektóre z pysznych i zdrowych potraw, które dzieci po spotkaniu potrafią sobie przygotować na śniadanko. Całej akcji towarzyszył przyjazny klimat i uśmiech na twarzy. Dziękuję za wkład pracy wszystkim uczestnikom – koordynator Danuta Tokarczyk

                       

 

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.