Cykl szkoleń dla najmłodszych – „Wiem co jem”- trzecia edycja

  • By ml
  • 15 października, 2014
  • Komentowanie nie jest możliwe

Dnia 6 października  2014r. w ramach realizacji projektu “Zapobieganie nadwadze  i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej”  ” odbyło się kolejne spotkanie z najmłodszą grupą dzieci- z klasy drugiej  Szkoły Podstawowej Nr 7  w Bochni. Akcja – “Zdrowe śniadanie- wiem, co jem”, tworzona i przeprowadzona przez uczniów naszej szkoły z klas gastronomicznych dla najmłodszych gości . Miała ona na celu ukazanie i  ukształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat. Młodzież pod opieką nauczycieli przedmiotów gastronomicznych pani Joanny Ludew, Katarzyny Kielar – Drabina  wyczarowali prawdziwe kuchenne cuda. Kulinarne niespodzianki, kolorowe stroje warzyw  i owoców, które stały się atrakcją dla młodszych dzieci. Fantazyjne, kolorowe kanapeczki samodzielnie przygotowane przez najmłodszych pod uważnym okiem opiekunów (z klasy II Ted) soki owocowo-warzywne…. to tylko niektóre z pysznych i zdrowych potraw, które dzieci po spotkaniu potrafią sobie przygotować na śniadanko, a dla swoich rodziców otrzymali kolorowe broszurki z zasadami zdrowego stylu życia. Całej akcji towarzyszył przyjazny klimat  i uśmiech na twarzy. Dziękuję za wkład pracy wszystkim uczestnikom – koordynator Danuta Tokarczyk

 

 

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.