Czas na zdrowie !!!

  • By admin
  • 2 maja, 2012
  • Komentowanie nie jest możliwe

17 kwietnia 2012r. w ramach projektu „Czas na zdrowie”, klasa II Teb wraz z panią A. Wojcieszek i A. Małyszek, przygotowali zdrowe śniadanie, promując w ten sposób prawidłowe żywienie. W tym samym czasie uczniowie mieli również możliwość oglądnięcia prezentacji multimedialnych na temat zdrowego stylu życia przygotowanych przez młodzież dla młodzieży.

Uczniowie naszej szkoły próbowali różnorodnych potraw:

- rolada szpinakowa z łososiem,

- pasztet z kaszy gryczanej i soczewicy,

- zupa śniadaniowa z kaszy jaglanej z bakaliami,

- ciasteczka owsiane,

- verrines z warzyw,

- babeczki zbożowe,

- batony z musli,

- rogaliki drożdżowe,

- owocowe szaszłyki,

- kolorowe fantazyjne kanapki.

Śniadanie jest podstawowym i najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, bez którego nie powinniśmy wychodzi do szkoły czy pracy. Zgodnie z zasadami prawidłowego żywienia śniadanie powinno być możliwie różnorodne pod względem zawartości produktów i składników odżywczych. Obowiązkowo powinno zawierać więc mleko i jego przetwory, produkty zbożowe pełnoziarniste oraz produkty zawierające pełnowartościowe białko. Oto przykłady: musli z mlekiem lub jogurtem czy kefirem, bądź zupy mleczne z dodatkiem produktów zbożowych, jak kasze, makaron, płatki. Zaleca się kanapki z urozmaiconego asortymentowo pieczywa z dodatkiem serów, jaj, wędlin, różnych past z dodatkiem owocowo-warzywnym. Śniadanie przygotowane w naszej szkole przez kucharzy z klasy II cieszyło się wielkim zainteresowaniem, nawet szpinak, tak niechętnie spożywany przez dzieci i młodzież, zniknął w postaci rolady szpinakowej z łososiem w 2 minuty. Pamiętajmy wszyscy uczniowie i nauczyciele, że warto czasem wstać 15 minut wcześniej, przygotować dobre, wartościowe śniadanie, zjeść bez pośpiechu, to zagwarantuje udany dzień, lepszą koncentrację na lekcjach i w pracy, a co najważniejsze, zdrowie i uśmiech na twarzy. Bo w końcu „CZAS NA ZDROWIE!”

             

Categories: Aktualności

Comments are closed.