“Czytam w podróży… Herberta”

  • By ml
  • 8 kwietnia, 2014
  • Komentowanie nie jest możliwe

W czwartek 27 marca  2014 r. wolontariusze i członkowie Dyskusyjnego klubu Książki działającego w szkolnej Bibliotece z ogromnym entuzjazmem wzięli udział  w Ogólnopolskiej Akcji Społecznej ,,Czytam w podróży… Herberta”. Organizatorem projektu była Fundacja im. Zbigniewa Herberta oraz Klub Herbertowskich Szkół. Partnerami akcji była również Biblioteka Narodowa, Instytut Książki oraz Instytut Adama Mickiewicza.    

 W ramach akcji młodzież rozdawała  osobom podróżującym oraz przechodniom napotkanym na ulicach Bochni zakładki do książek  z fragmentami utworów Zbigniewa Herberta . Wolontariusze odwiedzili także instytucje kulturalne naszego miasta – m.in. biblioteki, księgarnie, muzeum, szkoły ponadgimnazjalne.  Dodajmy również że przy okazji tego święta  odbyły  się nietypowe lekcje „Czytania Herberta” w bibliotekach a także w plenerze. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem. W tym roku zgłosiło się do akcji ponad 20 szkół i 450 bibliotek. Celem akcji było nie tylko upowszechnianie twórczości Zbigniewa Herberta, ale również zaakcentowanie szczególnego szacunku i pamięci czytelników jego poezji. W akcji wzięła udział młodzież klasy I TEe.   Koordynatorem akcji była Anna Sadkowska, Aldona Wełna i Anna Szewczyk.

 

 

 

 

 

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.