Czytelniczy flash mob na bocheńskim rynku

  • By ml
  • 13 czerwca, 2017
  • Komentowanie nie jest możliwe

Dnia 1 czerwca 2017 o godz. 10:00  na bocheńskim Rynku ustanowiono lokalny rekord czytania w jednym momencie. Około 200 osób, głównie uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, w tym także naszej, wzięło udział w akcji  zainicjowanej przez redakcję czasopisma „Biblioteka w Szkole”.

Młodzież „zastygła” podczas cichego czytania, by później utworzyć łańcuch czytelniczy wokół pomnika Kazimierza Wielkiego i zbudować żywy obraz książki. Towarzyszyły temu głośno czytane sentencje związane z literaturą. Manifestowano w myśl hasła „Jak nie czytam, jak czytam” wśród przechodniów oraz w miejscowych urzędach, sklepach i kawiarniach. Pojawiające się grupy uczniów wzbudzały zaskoczenie i zaciekawienie mieszkańców Bochni. Wydarzenie miało na celu promocję czytelnictwa i bibliotek w lokalnym środowisku. Akcja związana była z realizacją Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, z którego szkoły otrzymały dotacje na zakup książek.

 

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.