Dieta dla mózgu czyli… myślisz tym co zjadłeś!

  • By ml
  • 17 marca, 2016
  • Komentowanie nie jest możliwe

Propagowanie zdrowego żywienia wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów powiatu bocheńskiego już od wielu lat wpisane jest w aktywne działania naszej szkoły. Już po raz kolejny Ekonomik włączył się czynnie w inicjatywę Zespołu Szkół Gminnych w Bogucicach. W ramach projektu „Europejski kodeks walki z rakiem” została zorganizowana w dniu 26 lutego II Sesja Samorządów Uczniowskich „Po pierwsze zdrowie”. W sesji uczestniczyli m.in. przedstawiciele szkół z Nieszkowic, Damienic, Brzeźnicy, Dąbrowicy, Proszówek i Gawłowa. Spotkanie w tym roku odbyło się pod hasłem DIETA BYSTRZAKA, stąd w udziale  przypadło nam – jako specjalistom od żywienia J –  przekazać i udowodnić młodym ludziom, jak wielkie znaczenie dla funkcjonowania naszego mózgu ma odpowiednia dieta oraz higiena umysłu. Dowiedliśmy  również, że „bystrzak” nie tylko wie jak odpowiednio żywić mózg ale także potrafi go wykorzystać aby na przykład zmienić zwykłą kuchnię w laboratorium chemiczno-fizyczne…

W projekcie udział wzięły : Kinga Klupa i Aneta Gacek z kl. II TeE
Opiekun: Halina Żołna

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.