Dni Otwarte w “Ekonomiku”

  • By admin
  • 3 kwietnia, 2012
  • Komentowanie nie jest możliwe

W dniach 22 – 23 marca 2012 roku w Zespole Szkół Nr 3 im. ks. profesora Józefa Tischnera w Bochni odbyły się Dni Otwarte dla gimnazjalistów. Oferta szkoły i program tych Dni był bardzo bogaty i urozmaicony. Jedną z form promocji szkoły oraz jej absolwentów były pokazy umiejętności kulinarnych, które zostały zaprezentowane w pracowniach gastronomicznych. Gościliśmy w szkole Mistrza kulinarnego (szefa kuchni) pana MarcinaMroza oraz kucharza  pana Alana Samka – absolwenta naszej szkoły. Obaj panowie reprezentowali restaurację „PLANETA” z Brzeska i pokazali prawdziwą sztukę kulinarną, serwowali wyśmienite potrawy kuchni europejskiej z elementami kuchni polskiej. Goście prezentowali umiejętności, które można zdobyć w naszej szkole, ucząc się w Technikum lub Zasadniczej Szkole Zawodowej.

Nasza szkoła współpracuje również z panem Piotrem Rydzem – trzykrotnym wicemistrzem Polski cukiernictwa. Pan Piotr zajmuje się cukiernictwem artystycznym, posiada własną cukiernię. W czasie Dni Otwartych zaprezentował prawdziwą sztukę – dekoracje w karmelu. Młodzież gimnazjalna obserwowała te pokazy, degustowała wyroby gości i zachwycała się ich smakiem i wyglądem.

W piątek gościliśmy pana Dawida Nowaka – kolejnego absolwenta naszej szkoły, który posiada własnąPizzerię „MANHATAN” mieszczącą się w Borku. Na oczach gimnazjalistów pan Dawid po mistrzowsku „kręcił” pizzę, która następnie była pieczona i podana do degustacji gimnazjalistom. Nasi uczniowie również, pokazali swoje umiejętności przygotowując wspaniałe potrawy oraz serwując kolorowe bezalkoholowe drinki. Pokazy przygotowane przez kucharzy i cukierników są, z pewnością, jedną z atrakcji w czasie Dni Otwartych i pozwalają przekonać gimnazjalistów do zdobycia praktycznych umiejętności i kwalifikacji, które pomogą im w przyszłości zdobyć ciekawy zawód, realizować swoje pasje i zdolności. Oprócz nauki szkolnej umiejętności te można doskonalić, biorąc udział w Projektach, które od kilku już lat prowadzone są w naszej szkole, np. Projekt Unijny Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce.

               

Categories: Aktualności

Comments are closed.