Dotacja dla biblioteki szkolnej

  • By ml
  • 19 listopada, 2017
  • Komentowanie nie jest możliwe

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa – dotacja dla biblioteki szkolnej

Poprzedni rok szkolny ogłoszony przez MEN rokiem upowszechniania czytelnictwa położył duży nacisk na działania bibliotek szkolnych, ich kondycję, wyposażenie oraz księgozbiór jakim dysponują. Pod tym względem nasza szkoła nie miała wiele do zrobienia, gdyż biblioteka w Ekonomiku od dawna jest w centrum uwagi a jej rola nigdy nie ograniczała się do tzw. wypożyczania. Niemniej jednak poza rozszerzeniem działań czytelniczych zakupiono książki dla młodzieży zgodnie z życzeniami uczniów, zostały wymienione stanowiska komputerowe przeznaczone dla czytelników oraz wyposażono bibliotekę w najnowocześniejszy, działający w tzw. chmurze program komputerowy Mol Net+, przy pomocy którego od września czytelnicy obsługiwani są elektronicznie.
Obecny rok dopełnił wcześniejsze  starania o kolejny ważny element, jakim jest udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Wśród licznych działań na rzecz książek i czytania wymienić warto projekt edukacyjny „Bitwa na książki” prowadzony we wszystkich oddziałach szkoły a także dotację w wysokości 15 tysięcy złotych na wzbogacenie księgozbioru, którą udział w programie zagwarantował szkole.
Wszystkie wspomniane działania, jak również doposażenie lokalu bibliotekiw nowe meble i dbałość o wystrój świadczą niewątpliwe o tym, że biblioteka Zespołu Szkół nr 3 w Bochni „ma się dobrze”.

 

 

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.