Dożynki w Bochni

  • By admin
  • 8 września, 2011
  • Komentowanie nie jest możliwe

W niedzielę 21 sierpnia w Parafii św. Mikołaja odbyła się uroczysta msza św. z okazji Święta Powiatowych Dożynek. W ten piękny i słoneczny, niedzielny dzień na Placu Sanktuaryjnym w mszy św. dziękczynnej wzięli udział rolnicy i delegacje z naszych podbocheńskich wiosek w tradycyjnych, regionalnych strojach. Przybyli oni z wieńcami żniwnymi i darami, by podziękować Bogu za beatyfikację Jana Pawła II,  otrzymane tego roku plony zwane darami nieba oraz za 10 lat posługi arcybiskupiej  Rodaka z Bochni –abp. Henryka Nowackiego.  Mszę św. pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w Nikaragui ks. abp. Henryka Nowackiego  koncelebrował Proboszcz Parafii św. Mikołaja ks. Zdzisław Sadko.

W uroczystości wzięły udział również uczennice naszej szkoły w pięknych regionalnych strojach.

       

Categories: Aktualności

Comments are closed.