Drogi ku Niepodległości

  • By admin
  • 14 listopada, 2006
  • Komentowanie nie jest możliwe

Dzień 11 listopada 1918 roku był przełomowym momentem w dziejach Europy, ale przede wszystkim w dziejach Polski. Po 123 latach niewoli narodowej i powstańczych zrywów wolnościowych Polska odzyskała niepodległość. Niezapominajmy, że patriotyzm jest obowiązkiem obywatelskim !

Obchodzone co roku w całym kraju Święto odzyskania Niepodległości skłania Nas do refleksji na temat patriotyzmu. W Ekonomiku tę uroczystość uświetlnił bogaty w pieśni patriotyczne apel przygotowany przez uczniów klas I TE a oraz I TH b.Szczególnym gościem zaproszonym przez szkołę była p. Janina Kęsek – Kustosz bocheńskiego Muzeum, która w sposób szczegółowy przedstawiła wszystkim zgromadzonym na sali historię bocheńskich bohaterów walczących o Polskę.

Categories: Aktualności

Comments are closed.