Dyktando wyłoniło ,,Superortografa”!

  • By ml
  • 10 maja, 2017
  • Komentowanie nie jest możliwe

28.04.2017 r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w Powiatowym Dyktandzie o tytuł ,,Superortografa Powiatu Bocheńskiego”, w którym wzięła udział młodzież szkół ponadgimnazjalnych.

W Powiatowym Dyktandzie o tytuł “Superortografa” wzięła udział młodzież naszej szkoły pod opieką Pani profesor Anny Szewczyk, która przygotowała uczniów i sprawdzała dyktanda. W Powiatowym Dyktandzie reprezentowali naszą szkołę uczniowie, którzy wzięli udział w szkolnym dyktandzie i znaleźli się w gronie laureatów szkolnego dyktanda “O tytuł Mistrza Ortografii”: Luiza Kokoszka (III TEf), Anna Hytroś (III TEf), Jolanta Zaczek (III TEf).

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wzięli udział w Dyktandzie Mistrzów Powiatu Bocheńskiego o tytuł ,,Superortografa  Powiatu Bocheńskiego”. Młodzież zmagała się z trudnym tekstem dyktanda i zasadami polskiej ortografii. Zwyciężyła Anita Dziadowiec z I LO w Bochni, II miejsce zajęła Marlena Świętek z I LO w Bochni, III miejsce zajął Michał Stompór z I LO w Bochni, a  IV miejsce Luiza Kokoszka z Zespołu Szkół Nr 3 im. Ks. prof. Józefa Tischnera. Luizie serdecznie gratulujemy !

Tegoroczny tekst dyktanda został przygotowany przez polonistkę p. Magdalenę Gołdas

z II Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego w Bochni. Nagrody zwycięzcom wręczył starosta Ludwik Węgrzyn.

Categories: Aktualności

Comments are closed.