“Dziel się życiem z innymi”

  • By ml
  • 16 czerwca, 2016
  • Komentowanie nie jest możliwe

W dniu 14 czerwca młodzież naszej szkoły po raz kolejny w ramach współpracy Ochotniczym Hufcem Pracy w Bochni przyłączyła się do obchodów Światowego Dnia Krwiodawcy. W tym roku obchodzony jest on pod hasłem „ Krew łączy nas wszystkich” i jest okazją do podziękowania krwiodawcom za dar ratujący życie.

Z tej okazji pełnoletnia młodzież pod opieką wychowawcy udała się do bocheńskiego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, przy Szpitalu Powiatowym, gdzie na wstępie wypełniła ankietę dotyczącą stanu zdrowia. Na podstawie ankiety i badania lekarskiego wszyscy zainteresowani zostali zakwalifikowani do oddania krwi. To dzięki  dawcom lekarze są w stanie potrzymać czynności życiowe pacjentów oraz bardzo często poprawić jakość ich życia.  Święto było też okazją do zwiększenia świadomości potrzeby regularnego oddawania krwi oraz do promowania idei honorowego krwiodawstwa.

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.