Dzień Niepodległości w Domu Pomocy Społecznej

  • By wwwzs3
  • 19 listopada, 2012
  • Komentowanie nie jest możliwe

W  dniu 16 listopada  młodzież naszej szkoły wystąpiła w  ramach wolontariatu i współpracy z Domem Pomocy Społecznej w Bochni  z programem artystycznym z okazji Dnia Niepodległości.

W repertuarze znalazły się pieśni legionowe i utwory poetyckie. Zabrzmiały śpiewane od pokoleń pieśni ,, Przybyli ułani pod okienko” czy brzmiąca w sercu każdego Polaka ,,Piechota”… czy pieśń legionowa ,, Rozkwitały pąki białych róż”… Głębokie wzruszenie wywołała pieśń Krzysztofa Klenczona o uniwersalnym przesłaniu ,,Biały Krzyż”.  W montażu pojawiły się wiersze i wspomnienia polskich legionistów, a na koniec zabrzmiała pieśń Jana Pietrzaka ,,Żeby Polska była Polską”.

Program przygotowała klasa II TEE pod opieką Pani Teresy Tomczyk i Pani Anny Szewczyk.

   

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.