Dzień Patrona w naszej szkole

  • By admin
  • 15 marca, 2012
  • Komentowanie nie jest możliwe

9 marca 2012 r. obchodziliśmy wyjątkowe święto - Dzień Patrona, związany z 81 rocznicą urodzin Księdza Profesora Józefa Tischnera. By przypomnieć postać tego wybitnego filozofa i myśliciela – uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnym Quizie Wiedzy o Patronie. Młodzież zaprezentowała również przygotowane przez siebie piosenki w konkursie ,,Śpiewamy dla Patrona”, piękny góralski strój i opowiadane w gwarze dowcipy. Na scenie zabrzmiały też słowa – motta, których autorem jest Ksiądz Profesor Józef Tischner oraz wspólnie odśpiewano ,,Hymn Szkół Tischnerowskich”. Uroczystość uświetnił wykład ks. dr Stanisława Kowalika przybliżający postać naszego patrona oraz wykład ks. dr Marka Mierzyńskiego, dotyczący ,,Filozofii wartości” Księdza Profesora Józefa Tischnera.

W szkolnym Quizie Wiedzy o Patronie uczestniczyły klasy I TEa, II TEc oraz III TEd. W wyniku werdyktu Jury składającego się z nauczycieli i uczniów naszej szkoły I miejsce zajęła klasa III Ted.

Gratulujemy serdecznie!

           

Categories: Aktualności

Comments are closed.