Dzień Patrona w naszej szkole już w piątek 9 marca!

  • By admin
  • 6 marca, 2012
  • Komentowanie nie jest możliwe

9 marca, w piątek obchodzimy wyjątkowe święto – Dzień Patrona, związany z 81 rocznicą urodzin Księdza Profesora Józefa Tischnera. By przypomnieć postać tego wybitnego filozofa i myśliciela -  uczniowie naszej szkoły wezmą udział w szkolnym Quizie wiedzy o Patronie. Młodzież zaprezentuje również przygotowane przez siebie piosenki w konkursie ,,Śpiewamy dla Patrona”, uczniowie podczas Dnia Patrona zaprezentują także strój górala i opowiedzą góralski dowcip

W szkolnym Quizie będą uczestniczyły klasy I Tea, II TEc oraz III TEd . Klasy te będą między sobą rywalizowały, do każdej konkurencji zostały już wybrane zespoły klasowe. Klasę reprezentują 5-osobowe zespoły, podczas zadawania pytań uczniowie będą mogli się naradzać, by odpowiedzieć na zadane pytanie. Zespoły mają się króciutko zaprezentować, mieć nazwę zespołu, klasa zaś hasło, którym będą dopingować drużynę. Młodzież będzie uczestniczyć również w konkursie piosenki ,,Śpiewamy dla Patrona” oraz konkursie na najbardziej oryginalnie ubranego górala, ocenie będzie podlegać również najbardziej zabawnie opowiedziany dowcip góralski i interpretacja motta, którego autorem jest Ksiądz Profesor Józef Tischner.

Do udziału w uroczystości zapraszamy  uczniów klas pierwszych: klasy I TEa, I TEb, I TEc, I TEd, I TEe, I za, I zb.Tego dnia zabrzmi też na sali gimnastycznej wspólnie wykonany przez uczniów naszej szkoły ,,Hymn Tischnerowski”. Zapraszamy do udziału w uroczystości.

Categories: Aktualności

Comments are closed.