Ekonomik na wyjeździe

  • By admin
  • 6 czerwca, 2012
  • Komentowanie nie jest możliwe

Uczniowie odbywają staże zawodowe w Niemczech

Kolejna już grupa 25 uczniów Naszej szkoły wyjechała w niedzielę 3 czerwca na  trzytygodniowy staż do Niemiec. Uczniowie w zawodach technik hotelarstwa, technik ekonomista, technik żywienia i gospodarstwa domowego oraz kucharz realizują projekt pt. „Hotel, restauracja, sklep – bez barier”.

Po przygotowaniu językowym, pedagogicznym i kulturowym nadszedł czas wyjazdu, aby zrealizować główny cel projektu, czyli odbyć staż w niemieckich restauracjach, hotelach  i firmach handlowych. Każdy uczeń ma za zadanie uczestniczyć  w normalnej pracy danego zakładu pracy, doskonalić  zawodowy język niemiecki i co najważniejsze ma wyszukać rozwiązania w restauracji, hotelu i  firmie handlowej ułatwiające korzystanie z tych miejsc przez osoby z różnorodną niepełnosprawnością. Rozwiązania te ma później przedstawić w formie prezentacji multimedialnej na podsumowaniu i upowszechnianiu rezultatów projektu innym uczniom.

Pobyt w Niemczech to nie tylko nauka i praca to także zwiedzanie najważniejszych zabytków podczas wycieczek do Berlina, Drezna do Lipska. To także możliwość spotkania nowych przyjaciół z innych krajów UE przybywających na podobnych wyjazdach w organizacji , która gości naszych uczniów. Wyjazd uczniów jest całkowicie bezpłatny a środki na pokrycie kosztów takiego stażu pochodzą z  programu UE Leonardo da Vinci będącego częścią edukacyjnego programu „Uczenie się przez całe życie”, którego celem jest promowanie mobilności pracowników na europejskim rynku pracy oraz wdrażanie innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych.

Piotr Czekaj – koordynator projektu.

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu
„Uczenie się przez całe życie”

  

Categories: Aktualności

Comments are closed.