Elżbieta Oleksy najlepsza w Małopolsce w Konkursie Wiedzy z Rachunkowości

  • By ml
  • 18 lutego, 2016
  • Komentowanie nie jest możliwe

Elżbieta Oleksy uczennica Publicznego Technikum w Zespole Szkół Nr 3 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Bochni, kształcąca się w zawodzie technik ekonomista, zdobyła I miejsce w „Konkursie wiedzy z rachunkowości i finansów jednostek gospodarczych”.

Popularyzujący wiedzę i umiejętności konkurs z w/w zagadnień organizowany jest nieprzerwanie od 1996 roku przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Krakowie. Realizacja konkursu przebiega przy współpracy z Kuratorium Oświaty w Krakowie i szkołami ponadgimnazjalnymi z województwa małopolskiego, zainteresowanymi podnoszeniem poziomu nauczania rachunkowości i finansów oraz wyszukiwaniem najbardziej utalentowanej młodzieży kształcącej się w zawodach związanych z rachunkowością. Do rywalizacji przystąpiło ponad 60 najlepszych uczniów z 24 szkół z Małopolski. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test i zadania sytuacyjne z zakresu ustawy o rachunkowości, a w części ustnej finału odpowiadali na pytania przygotowane przez komisję konkursową.

Finaliści konkursu otrzymali dyplomy potwierdzające zdobyte miejsce, książki, a także nagrody finansowe.

Opiekę merytoryczną nad przygotowaniem do konkursu sprawowała pani Barbara Kołacz i pani Elżbieta Madej.

 

 

           

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.