“Europa się żeni…”

  • By admin
  • 14 lutego, 2005
  • Komentowanie nie jest możliwe

14 lutego, w magiczny dzień walentynkowy odbyła się w naszej szkole pierwsza edycja programu „Europa da się lubić”. Tematem międzynarodowego spotkania były zwyczaje weselne w różnych krajach europejskich, m. in. w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, we Włoszech; nie zapomniano również o polskich w tej dziedzinie obyczajach.

Z inicjatywy Szkolnego Klubu Europejskiego uczniowie klas: I LP, I LH, I TEa, I TEd, II Teb, II TH i V Leb, pod opieką pani. prof. Justyny Krzysik, pokazali jakie drogi prowadzą zakochanych do małżeństwa w różnych krajach europejskich. W programie nie pominięto żadnego etapu pięknej choć trudnej drogi wiodącej od przysłowiowej róży do ołtarza. Poruszono więc kwestie pierwszych spotkań przy blasku księżyca, pierwszych nieporadnych wyznań, pierwszej wizyty chłopaka w domu dziewczyny oraz drażliwy problem wieku narzeczonych. Burzliwe dyskusje były przeplatane zabawnymi scenkami ukazującymi sposoby oświadczania się ukochanej, przebieg wieczorów panieńskich i kawalerskich oraz talenty taneczne podczas pierwszego tańca nowożeńców. Nie zabrakło również zabaw, weselnych przyśpiewek i zbiorowych tańców, dzięki którym każdemu robiło się lekko i przyjemnie na duszy, a przede wszystkim było wesoło.

Zmęczeni lecz bardzo uradowani uczestnicy europejskiego wesela  udali się na zasłużony odpoczynek, wszak następnego dnia czekały ich weselne poprawiny!

Justyna Krzysik

Categories: Aktualności

Comments are closed.