FORUM SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH POWIATU BOCHEŃSKIEGO

  • By admin
  • 14 listopada, 2011
  • Komentowanie nie jest możliwe

Reprezentanci naszej szkoły – Małgorzata Włodek i Piotr Łukasik, uczestniczyli w Forum Samorządów Uczniowskich Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Bocheńskiego. Spotkanie odbyło się 7 listopada w II LO im. Orła Białego w Bochni, a obecni byli na nim również przedstawiciele pozostałych bocheńskich szkół ponadgimnazjalnych oraz szkół z Nowego Wiśnicza i Dąbrowicy. Temat forum: „My w obliczu zmian… – promocja uczniów z oceną niedostateczną” wzbudził ogromne emocje w gronie samych zainteresowanych, czyli uczniów. Po prezentacji multimedialnej przedstawiającej podstawę prawną wprowadzonych zmian i wypowiedzi eksperta – prawnika, dotyczącej interpretacji tego zapisu, odbyły się zajęcia warsztatowe, a następnie ożywiona dyskusja przedstawicieli SU na forum. Podsumowaniem dyskusji były wnioski uczniów oraz zaproszonych gości – przedstawiciela Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej, Rady Rodziców oraz absolwentów szkoły. I chociaż nie wypracowano jednolitego stanowiska dotyczącego promocji uczniów z oceną niedostateczną, dyrektor II LO, pani Ewa Rachwalik dziękując wszystkim za udział w forum podkreśliła, iż spotkanie było bardzo owocne i pouczające a wnioski uczniów z dyskusji posłużą nauczycielom w dalszej pracy.

  

Categories: Aktualności

Comments are closed.