Gra miejska ,, Śladami Żołnierzy Wyklętych”

  • By ml
  • 11 marca, 2016
  • Komentowanie nie jest możliwe

1 marca 2016 r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w ,,Grze miejskiej” ,,Śladami Żołnierzy Wyklętych” dla młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Bocheńskiego. Drużyna ,,Tischnerowców” zdobyła I Miejsce w ,,Grze miejskiej” ,,Śladami ,,Żołnierzy Wyklętych”.

Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych młodzieży poprzez propagowanie  i pogłębienie wiedzy o działalności oddziałów konspiracji niepodległościowej w latach 1944-1963, z uwypukleniem  wydarzeń związanych z Bocheńszczyzną. Drużyny młodzieży z bocheńskich szkół ponadgimnazjalnych wzięły udział w grze miejskiej i wcieliły się w rolę członków podziemia walczących z przejmowaniem władzy w Polsce przez komunistów. Celem drużyn było dotarcie do miejsc w Bochni, w którym umieszczone zostały plakaty wzywające do głosowania ,,3 razy tak” oraz wpisywanie na plakatach  haseł ,,3 x nie” wraz z konspiracyjnym pseudonimem drużyny ,,Tischnerowcy”. Organizatorem gry miejskiej był Pan Marcin Kwiatek z Zespołu Szkół Nr  1 w Bochni, który przekazał drużynom plan Bochni , a na trasie gry miejskiej w Bochni łącznicy przekazywali uczestnikom gry zadania do wykonania. Młodzież w składzie: Anna Dawiec ( III TEf), Kamil Czesak (III Tea), Tomasz Gajda (III Tea),  Dawid Brzęk (III TEc), wykonali prawidłowo zadania i osiągnęli najwyższy czas- 1  godz. 7 minut. Opiekę nad młodzieżą sprawowała  p. Anna Szewczyk.

 

 

 

 

 

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.