Święto Flagi

  • By ml
  • 7 maja, 2014
  • Komentowanie nie jest możliwe

30.04.2014 r.  młodzież naszej szkoły  wraz z nauczycielami uczestniczyła w Powiatowych Obchodach Święta Flagi  w  I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Kazimierza Wielkiego. By uczcić ten ważny narodowy symbol- określający polską tożsamość w I Liceum Ogólnokształcącym odbył się  uroczysty Koncert w którym wzięła udział młodzież szkół ponadgimnazjalnych.

W obchodach “Święta Flagi” i Powiatowym Dyktandzie o tytuł “Superortografa” wzięła udział młodzież naszej szkoły pod opieką Pani profesor Renaty Krawczyk, która przygotowała uczniów i sprawdzała dyktanda. W Powiatowym Dyktandzie reprezentowali naszą szkołę uczniowie, którzy wzięli udział w szkolnym dyktandzie i znaleźli się w gronie laureatów szkolnego dyktanda “O tytuł Mistrza Ortografii”: Marta Pastuszak (II TEe), Agata Golonka (II TEc), Magdalena Podsiadło (II TEf), Kamil Czesak (I TE a), Paulina Borowiecka (ITE a).

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wzięli udział w Dyktandzie Mistrzów Powiatu Bocheńskiego o tytuł ,,Superortografa  Powiatu Bocheńskiego”. Młodzież zmagała się z trudnym tekstem dyktanda i zasadami polskiej ortografii. W kategorii uczniowskiej zwyciężył Michał Stompór z I LO, II miejsce zajęła Monika Domagała z II LO a III ex-aeqo Konrad Tomczyk z I LO i Anna Paruch z II LO. Wyróżnienie w kategorii osób dorosłych otrzymała p. Maria Korta. Tegoroczny tekst dyktanda został przygotowany przez polonistkę p. Barbarę Ptak z I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego. Nagrody zwycięzcom wręczył p. Marek Jakubas – dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa, Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Bochni.

 Uczniowie zaprezentowali  również swoje talenty artystyczne- wokalno- muzyczne podczas uroczystego Koncertu w wyśpiewanych przez siebie pieśniach patriotycznych, piosenkach, balladach. Młodzież przypomniała piosenki wybitnych poetów polskich, które są ważne ze względu na przesłanie, jakie niosą i które wciąż, mimo upływającego czasu, młodzież na nowo odkrywa. Tym razem w wykonaniu młodzieży zabrzmiała pieśń ,,Miejcie nadzieję” do słów Adama Asnyka, ,,Mury” Jacka Kaczmarskiego, ,,Żeby Polska była Polską” Jana Pietrzaka, ,,Wolność” Marka Grechuty.

Talenty artystyczne zaprezentowały uczennice: Sylwia Korba (II TEf) i Agnieszka Wójcik (I TE e) – śpiewając utwory “Powrócisz tu” Ireny Santor oraz pieśń “Ojczyzno ma”. W koncercie wzięły udział klasy: I TE a, I TE b, I TE d, I TE e, II TE a pod opieką p. Bożeny Kupiec, p. Anny Sadkowskiej, p. Anny Szewczyk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.