Pierwsze miejsce w V Festiwale rosołu

  • By ml
  • 23 czerwca, 2015
  • Komentowanie nie jest możliwe

W dniu 21.06.2015 r. uczniowie naszej szkoły zdobyli pierwsze miejsce na V Festiwale rosołu w kategorii szkoły gastronomiczne. Przygotowali oni rosół z kury wiejskiej i szpondra, podany z makaronem własnej roboty i knelkami. Dziesięcioosobowe jury pod przewodnictwem Jerzego Poznańskiego oceniało najpierw stoisko każdego zespołu, jego wystrój i regionalny charakter podawanych potraw, następnie prezentację i sposób podania rosołu, a przede wszystkim jego smak, zapach i klarowność. Wszystkie elementy zostały ocenione bardzo wysoko. Jurorzy – członkowie Stowarzyszenia Kucharzy i Cukierników skierowali do uczniów słowa uznania i gratulowali naszej szkole udanego debiutu w Festiwalu rosołu. Stoisko promocyjne szkoły oraz rosół został przygotowany przez uczniów: Anita Bereta i Małgorzata Drąg z klasy II TE b oraz Janusz Bednarz, Magdalena Ćwik i Aleksander Janus z klasy II TE c pod kierunkiem pani Anny Biernat.

 

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.