I Szkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenki Świątecznej.

  • By admin
  • 16 grudnia, 2009
  • Komentowanie nie jest możliwe

Kolędy to jeden z piękniejszych darów jakie przynoszą nam Święta Bożego Narodzenia. Brzmią one szczególnie w wigilijny wieczór ale ponieważ są niczym najcenniejszy skarb, ponieważ radują nasze serca i pogłębiają więzi między ludźmi chce się je śpiewać wszędzie. Stąd pomysł aby śpiewanie kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych stało się zwyczajem w naszej szkole. I właśnie w tym roku po raz pierwszy w ZS nr 3 odbył się koncert kolęd na zasadzie międzyklasowego konkursu. Wzięli w nim udział uczniowie 13 klas prezentując własne wykonania wielu znanych i lubianych utworów świątecznych.

Wykonania oceniane były przez jury w składzie:

dyr. Piotr Czekaj

prof. Aldona Wełna

prof. Jacek Mierzwiński

Kamila Nowak – klasa 4 THb

Marek Gruber – klasa 4 Tha

 Jurorzy mieli do dyspozycji pięciostopniową skalę punktów, które przyznawali biorąc pod uwagę ogólny wyraz artystyczny wykonania,  emocje, jakie wzbudzali wykonawcy oraz to nieuchwytne „coś” , co powodowało, że właśnie ten a nie inny utwór zapadał w serce. Być może dlatego ogólna punktacja nieco zaskoczyła publiczność dla której niekwestionowanym faworytem była klasa 3 Tha z piosenką  „ W grudniowe noce” z brawurowym i niezwykle efektownym występem. Zarówno jury jak i obecni na koncercie uczniowie zgodni byli co doreprezentanta klasy 4 Ted Jakuba Szymańskiego, którego kolęda „ O gwiazdo Betlejemska” bardzo ociepliła atmosferę. Jednak pierwsze miejsce i najwyższą ilość punktów oraz dyplom i nagrodę w postaci dofinansowania wycieczki szkolnej zdobyła klasa 1 Teb za pełne zadumy i wierne polskiej tradycji wykonanie kolędy „Jakaś światłość nad Betlejem”.

 Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim klasom, które zaangażowały się w ten szczególny dla wszystkich pomysł i już myślimy o przyszłorocznej edycji konkursu.

                

Categories: Aktualności

Comments are closed.