II Miejsce na Zawodach Pierwszej Pomocy Przedmedycznej

  • By az
  • 17 listopada, 2016
  • Komentowanie nie jest możliwe

16 listopada w Kętach odbyły się I Wojewódzkie Zawody Pierwszej Pomocy Przedmedycznej Uczestników OHP. Wzięło w nim udział 19 dwuosobowych drużyn z województwa małopolskiego. Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie kl. II zb Janioł Rafał i Dudek Daniel.

Na sukces uczestnicy każdej drużyny pracowali wspólnie, gdyż suma punktów z testu teoretycznego i zadania praktycznego stanowiła o końcowym wyniku dla zespołu. W zawodach ważna więc była nie tylko wiedza i umiejętności, ale również współpraca oraz komunikacja w zespole. Praca oceniania była przez sędziów – ratowników medycznych, którzy przygotowali zadania dla uczestników. Podczas podsumowania zawodów uczestnicy i opiekunowie mieli również okazję zobaczyć pokaz udzielania pierwszej pomocy przez profesjonalnych ratowników medycznych i tym samym wzbogacić swoją wiedzę. Pierwsza pomoc jest zagadnieniem, któremu zawsze towarzyszy wiele emocji. Dla uczestników zawody były jednocześnie sprawdzianem umiejętności pokonywania stresu i szybkiego reagowania na nietypowe sytuacje. W ostatecznej klasyfikacji uczniowie naszej szkoły zajęli drugie miejsce. Gratulujemy!!!

Categories: Aktualności

Comments are closed.