II Ogólnopolski Konkurs Recytatorski w I LO w Bochni

  • By ml
  • 17 marca, 2016
  • Komentowanie nie jest możliwe

14.03. 2016 r.  w  I Liceum Ogólnokształcącym  im. Króla Kazimierza Wielkiego odbył się II Ogólnopolski Konkurs Recytatorski  pt. ,,W kręgu poezji lagrowej więźniarek obozu KL Ravensbruck”. Młodzież szkół ponadgimnazjalnych oraz na szczeblu gimnazjalnym zaprezentowała przygotowane przez siebie wiersze i fragmenty prozy opowiadań oraz wspomnień kobiet- więźniarek obozu w Ravesbruck. Naszą szkołę w konkursie reprezentowała Gabriela Dudek, uczennica  klasy  I TEa.

To pamięć buduje nasze wspólne poczucie tożsamości. Pamiętając, kształtujemy nasze przyszłe pokolenia w poczuciu związku  z wartościami, które są dla nas najbliższe. I o tę pamięć chodzi, żeby budować mosty między pokoleniami, nie zapominać o naszej pięknej, choć trudnej historii dotyczącej naszej Ojczyzny. Młodzież szkół ponadgimnazajlnych i na szczeblu gimnazjalnym twórczo interpretowała wybrane przez siebie  utwory oparte na poezji i fragmentach wspomnień więźniarek obozu KL Ravensbruck. Gabriela Dudek zaprezentowała  wiersz ,, Czekam na list” Marii Kociubskiej oraz fragment książki Wandy Półtawskiej  ,, I boję się snów” . Opiekę nad przygotowaniem uczennicy sprawowała nauczycielka języka polskiego p. Ewa Szymczyk.  

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.