Inauguracja Roku Szkolnego 2014/2015 OHP w Krakowie

  • By ml
  • 14 października, 2014
  • Komentowanie nie jest możliwe

W piątek 10 października młodzież naszej szkoły uczestniczyła w uroczystych obchodach Wojewódzkiej Inauguracji Roku Szkolnego OHP 2014/2015. Uroczystość połączona z trzecią rocznicą ustanowienia Patronem Ochotniczych Hufców Pracy – Św. Jana Pawła II odbyła się w krakowskich Łagiewnikach – w Centrum Św. Jana Pawła II.

Już po raz trzeci 10 października w Centrum Św. Jana Pawła II w krakowskich Łagiewnikach młodzież uczestniczyła w Inauguracji Roku Szkoleniowego 2014/2015 Ochotniczych Hufców Pracy. Uroczyste obchody odbyły się z udziałem Pani Małgorzaty Marcińskiej – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej i Pana Mariana Najdychora – Komendanta Głównego OHP.

Młodzież i zaproszeni goście zgromadzili się na placu przed Centrum św. Jana Pawła II, by wspólnie przejść do Bazyliki, gdzie podczas mszy św. koncelebrowanej przez Biskupa Pomocniczego Damiana Muskusa w asyście Krajowego Duszpasterza OHP ks. prałata Jarosława Sroki oraz duszpasterzy wojewódzkich modlili się za wszystkich uczestników i wychowawców.

W trakcie nabożeństwa ślubowanie złożyli uczestnicy pierwszego rocznika OHP. Wojewódzki Komendant dr Jolanta Zajączkowska odczytała akt zawierzenia oddając tym samym Ochotnicze Hufce Pracy pod opiekę Św. Jana Pawła II. Odczytała również słowo skierowane przez Arcybiskupa Metropolitę Krakowskiego Kardynała Stanisława Dziwisza do młodzieży z okazji rozpoczęcia nowego roku szkoleniowego i III rocznicy ustanowienia Św. Jana Pawła II patronem OHP. Małgorzata Marcińska – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki odczytała list Ministra Pracy i Polityki Społecznej Władysława Kosinika- Kamysza, który odnosi się w swej treści do roli kształcenia ustawicznego we współczesnej rzeczywistości i roli Ochotniczych Hufców Pracy w kształceniu i wychowaniu młodego pokolenia.

Następnie Komendant Główny OHP Marian Najdychor życzył kadrze pedagogicznej i młodzieży realizacji wszystkich planów i zadań, wytrwałości i wiary we własne umiejętności. Podziękował wszystkim zgromadzonym na uroczystości za trud włożony w kształcenie i wychowanie młodego pokolenia Polaków. Po uroczystej mszy św. wszyscy uczestnicy wzięli udział w przemarszu do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

W uroczystości naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy II za: Monika Skowronek, Ewa Dudzik wraz  z wychowawcami Panią Komendant OHP w Bochni – Renatą Pastuszak, p. Agatą Witowską, p. Anną Szewczyk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.