Inauguracja Roku Szkolnego OHP w Krakowie

  • By wwwzs3
  • 16 października, 2013
  • Komentowanie nie jest możliwe

W piątek 11.10.2013 r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w uroczystych obchodach Wojewódzkiej  Inauguracji Roku Szkolnego  OHP 2013/2014. Uroczystość  połączona z drugą rocznicą ustanowienia Patronem Ochotniczych Hufców Pracy- Bł. Jana Pawła II odbyła się w krakowskich Łagiewnikach – miejscu, symbolu- w którym podczas  wojny, na przełomie lat 1939/1940 Karol Wojtyła  pracował  w zakładach chemicznych  ,,Solvay”.

Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą św. w Centrum Jana Pawła II.  Mszę św. koncelebrował Duszpasterz Krajowy OHP  ks. prałat Jarosław Sroka  oraz Biskup Pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej ks. Damian Muskus. Słowa powitania do zgromadzonych skierowała Pani dr Jolanta Zajączkowska- Wojewódzki Komendant Małopolskiej Komendy OHP, która nawiązała do postaci, nauki i działalności Jana Pawła II w kontekście kształcenia i drogi zawodowej współczesnej młodzieży  oraz wartości pracy, którą Jan Paweł II uważał za niesłychanie ważną. W swoim wystąpieniu Pani Komendant podkreśliła również rangę OHP w kształceniu i wychowaniu młodzieży na przestrzeni  55 lat istnienia instytucji. Podczas mszy św. uczestnicy pierwszego rocznika złożyli również  uroczyste ślubowanie. Po złożeniu kwiatów na symbolicznym grobie Jana Pawła II uczestnicy wzięli udział w przemarszu do Sanktuarium Jana Pawła II. Następnie Wojewódzki Duszpasterz ks. dr Wiesław Orawiecki odczytał list skierowany do uczestników uroczystości przez Metropolitę Krakowskiego Kardynała Stanisława Dziwisza. Słowa do młodzieży skierowała Podsekretarz Stanu MPi PS Małgorzata Marcińska, życząc młodzieży  wytrwałości i  wielu sukcesów. Podczas spotkania Kadry Kierowniczej z Panią Minister Małgorzatą Marcińską -rozmawiano o perspektywach rozwoju Ochotniczych Hufców Pracy na rzecz młodzieży i rynku pracy. Młodzież pod opieką wychowawców zwiedziła Sanktuarium Jana Pawła II oraz ciekawą wystawę ,,Całun Turyński”. W uroczystości nasza szkołę reprezentowały uczennice I za: Małgorzata Karaś, Ewa Dudzik , Joanna Gach pod opieką p. Anny Szewczyk.

Categories: Aktualności

Comments are closed.