“Integracja Malowana Dźwiękiem”

  • By ml
  • 24 maja, 2017
  • Komentowanie nie jest możliwe

 W dniach 16-17-18 maja w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Bochni trwały warsztaty muzyczne prowadzone w ramach Jubileuszowego X Festiwalu Piosenki “Integracja malowana dźwiękiem” . Zajęcia z młodzieżą prowadzili m.in. przew. Halina Frąckowiak, prof. Wiesław Komasa, Adrianna Biedrzyńska, Krzysztof Jaryczewski, Janusz “Yanina” Iwański, Marek Piekarczyk, Janusz Radek i Jacek Wójcicki. Jury  wybrało laureatów X festiwalu, którzy zostali nagrodzeni i zaproszeni do występu w Gali Laureatów.

W tegorocznej edycji wzięło udział 110 uczestników, którzy prezentowali swoje umiejętności wokalne i aktorskie w jednej z trzech kategorii: integracyjny duet muzyczny, zespół muzyczny i kabaret. W czwartek odbył się koncert wyróżnionych uczestników, koncert zespołu T. Love, którego zaprosił Marek Piekarczyk. Festiwal Integracja Malowana Dźwiękiem odbył się w Bochni już po raz dziewiąty. Przez pierwsze dwa dni zakwalifikowani do udziału w festiwalu, uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez artystów jurorów: Halinę Frąckowiak, Adriannę Biedrzyńską, Magdalenę Kumorek, Zuzannę Iwańską, Marka Piekarczyka, Janusza “Yaninę” Iwańskiego i Maurycego Polaskiego. Pierwszemu dniowi festiwalu (16 maja) towarzyszyło otwarcie wystawy Stanisława Kmiecika – artysty malującego nogami oraz recital Marka Piekarczyka. 

W tym roku młodzież z naszej szkoły zapewniła pełną obsługę gastronomiczną, kelnerską i porządkową warsztatów. W ,,Festiwalu Integracja malowana dźwiękiem uczestniczyła młodzież klas:  I TEe, II TEb,  II TEc, III TEb pod opieką p. Marii Korty- Borgosz. Uroczystą Galę zaszczyciła obecnością Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser – Duda, sprawująca Honorowy Patronat nad 10. Festiwalem Piosenki. 19 maja główną sceną festiwalu stała się Hala Widowiskowo Sportowa, gdzie po uroczystym rozpoczęciu i recitalu Haliny Frąckowiak, uczestnicy w przesłuchaniach konkursowych zaprezentowali publiczności efekty prac warsztatowych. Festiwal zakończył koncert zespołu T. LOVE.

Gratulujemy Laureatom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w 10. Jubileuszowym Festiwalu Piosenki “Integracja malowana dźwiękiem”.

Zdjęcia z tego wydarzenia są miłą pamiątką i wspomnieniem niezapomnianych wrażeń.

Categories: Aktualności

Comments are closed.