Integracja Malowana Dźwiękiem – XI Festiwal Piosenki

  • By az
  • 29 maja, 2018
  • Komentowanie nie jest możliwe

Nasza Szkoła jak co roku przyłączyła się do projektu Integracja „Malowana Dźwiękiem” realizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Bochni.  Udział naszej szkoły to ponad 70 wolontariuszy z klas III TEB we wtorek, II TEE w środę i II TEC w czwartek zaangażowanych w obsługę gastronomiczną imprezy. Ponad to nasi wolontariusze pracowali również na hali widowiskowo – sportowej zajmując się obsługą gości VIP i pozostałych uczestników.

W ramach festiwalu odbyły się dwa wydarzenia towarzyszące:
-21 maja w Kinie Regis wyświetlono dokument “Film dla Stasia” w reżyserii Moniki Meleń.

-22 maja w byłej księgarni “Dom Książki” odbył się  wernisaż prac artysty malującego ustami - Mikołaja Kastelika oraz recital Olgi Bończyk.

Warsztaty z uczestnikami festiwalu w tym roku prowadzili artyści: Adrianna Biedrzyńska, Olga Bończyk, Aleksandra Królik, Maurycy Polaski i Janusz “Yanina” Iwański.

-24 maja główną sceną festiwalu stała się Hala Widowiskowo Sportowa, gdzie po uroczystym rozpoczęciu i fantastycznym recitalu Hanny Śleszyńskiej, uczestnicy w przesłuchaniach konkursowych zaprezentowali publiczności efekty prac warsztatowych.
Na zakończenie największe przeboje z własnego repertuaru zaśpiewał zespół ”Skaldowie”.

Na widowni nie zabrakło także przedstawicieli ekonomika: Dyrekcji, nauczycieli – opiekunów wolontariuszy i uczniów z klas I TE b i I TE a.

                                     

Categories: Aktualności

Comments are closed.