Integracja wolontariuszy i wychowanków Domu Dziecka

  • By wwwzs3
  • 30 października, 2013
  • Komentowanie nie jest możliwe

Uczniowie zrzeszeni w Szkolnym Klubie Wolontariusza 23 października odwiedzili podopiecznych bocheńskiego Domu Dziecka. Dzieci i ich opiekunowie z radością powitali zaprzyjaźnionych od lat wolontariuszy. Młodzież klas III TEa i III TEc przygotowała wraz z opiekunem integracyjne spotkanie. Wiele radości  sprawił wspólnie spędzony czas, który upłynął na grach i zabawach edukacyjnych. W czasie spotkania panowała zdrowa rywalizacja i przemiła atmosfera.

W ramach pracy Klubu Wolontariusza uczniowie naszej szkoły od wielu lat odwiedzają wychowanków Domu Dziecka, przeprowadzają zbiórki najpotrzebniejszych artykułów (przyborów szkolnych, środków czystości), niosą doraźną pomoc, ale największą radość sprawiają wychowankom: obecność wolontariuszy i prowadzone przez nich  warsztaty teatralne, dlatego postanowiliśmy poszerzyć naszą   działalność. Pełnoletni uczniowie podpisali  z Domem Dziecka umowy o wolontariacie, przeszli szkolenie w zakresie BHP, zostali przydzieleni do odpowiednich grup wiekowych wśród podopiecznych i w czasie cotygodniowych, trzygodzinnych spotkań będą udzielać korepetycji, pomagać w opiece nad wychowankami.

Życzymy naszym wolontariuszom wiele zapału i radości płynącej z opieki nad dziećmi…

Ewa Szymczyk

Categories: Aktualności

Comments are closed.