IX KONCERT “BAWIĄC SIĘ POMAGASZ”

  • By pc
  • 19 października, 2012
  • Komentowanie nie jest możliwe

19.10 2012 r. uczniowie ZS Nr 3 w Bochni uczestniczyli w IX edycji akcji charytatywnej „Bawiąc się pomagasz”. Celem tej imprezy było pozyskanie środków na dożywianie najbardziej potrzebujących uczniów  szkoły. Ogółem udało się zebrać kwotę 2 425 zł. Koncert był jednym z wielu działań podjętych przez wolontariuszy Szkolnego Kola PCK  w ramach realizacji Małopolskiego Projektu przygotowującego uczniów do niesienia pomocy potrzebującym „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia”. Szkolny projekt pod nazwą „Bo w życiu małe gesty , One najbardziej liczą się” realizowany jest przez wolontariuszy Szkolnego Koła PCK od stycznia do października  2012 roku. W ramach tego projektu podejmowane są różnorakie działania z zakresu wolontariatu w szkole     i w środowisku lokalnym, na rzecz m.in DPS, Domu Dziecka, PCK, PKPS, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Hospicjum im. E. Bojanowskiego, Szpitala Powiatowego i Punktu Krwiodawstwa, Caritas. W czasie koncertu  rozdawane były  oświadczenia  woli w ramach popularyzacji idei transplantacji.

Impreza mogła się odbyć dzięki artystom, którzy zgodzili się wystąpić bezinteresownie. A wystąpili : Zespół tańca orientalnego AMAR pod opieką Pani Agnieszki Gicali  z MDK w Bochni, Joanna Laszkowska , Zespoły   BE RIGHT BACK oraz PITAHAYA z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Wiśniczu pod opieką pana Marcina Grandysa, Kabaret ZGRED i ZIOMKI pod opieką pana Piotra Musiała z Domu Kultury w Trzcianie i Łapanowie.

Ci  młodzi, ambitni i zdolni artyści  zafundowali naszej szkolnej widowni już po raz dziewiąty niepowtarzalną zabawę, która co roku przyciąga coraz większą publikę. W tym roku rozprowadzono ponad 450 biletów –cegiełek. Organizatorzy  imprezy charytatywnej składają podziękowania wszystkim występującym artystom oraz tym wszystkim, dzięki którym  mogła się ona odbyć.

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.