Jesiennie o książkach… Rozdziele 2017 r.

  • By ml
  • 5 listopada, 2017
  • Komentowanie nie jest możliwe

Rozdziele i tamtejsze Schronisko Młodzieżowe jest ulubionym miejscem odwiedzanym jesienią przez naszych uczniów, zwłaszcza tych związanych z biblioteką szkolną. Tegoroczny wyjazd realizował jedno z zadań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w którym nasza szkoła bierze udział i z którego biblioteka otrzymała 15 tysięcy złotych dotacji na zakup książek. Tym razem uczestniczkami wyjazdu były uczennice klasy 2 teb, które na co dzień współpracują z biblioteką, należą do Szkolnego Dyskusyjnego Klubu Książki oraz – co najważniejsze – po prostu dużo czytają. W trakcie pobytu zorganizowano w schronisku półkę bookcrossingową, przygotowano plakat promujący projekt czytelniczy „Bitwa na książki” a także filmik w konwecji „manekin challenge” zachęcający do czytania.

Piękna, słoneczna pogoda i kolory jesieni idealnie komponowały się z książkami, czego wyrazem jest sesja zdjęciowa zatytułowana „Zaczytajcie się jesienią”, prezentowana, podobnie jak wspomniany filmik na FB naszej szkoły.

 

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.