“Jesienny Poranek Poetycki”

  • By wwwzs3
  • 16 października, 2013
  • Komentowanie nie jest możliwe

We środę  09.10.2013 r. w Bibliotece szkolnej odbył się ,,Jesienny Poranek Poetycki” na podstawie wierszy  Ks. Jana Twardowskiego przygotowany przez uczniów naszej szkoły.

W programie młodzież zaprezentowała wybrane wiersze księdza Jana Twardowskiego z tomu: ,,Niebieskie okulary”  (1980),  ,, Nie przyszedłem Pana nawracać” (1986),  ,,Który stwarzasz jagody” (1984, 1988), ,,Z wierszy rozproszonych (1993)”.  W programie poetyckim znalazły się również piosenki, które zaprezentowali uczniowie klasy pierwszej: Paulina Konieczna, Aleksander Janus,  oraz Paweł Osuch z  klasy I TEc, który zaśpiewał dla zebranych osób wybrane uprzednio  utwory.  Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość odczytania także wybranego przez siebie wiersza ks. Jana Twardowskiego. Poranek  poetycki pozwolił młodzieży na spotkanie z poezją lubianego przez nich poety oraz na głębsze przemyślenia. Program poetycki przygotowała klasa III Tee i I TEc  pod opieką p. Anny Szewczyk,  p. Aldony Wełny, p. Anny Sadkowskiej.

Paulina Brzegowa

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.