Kinga Wrona finalistką XXVI Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK!

  • By ml
  • 30 maja, 2018
  • Komentowanie nie jest możliwe

Kinga Wrona uczennica klasy III Ted reprezentowała młodzież szkół ponadgimnazjalnych województwa małopolskiego w  XXVI edycji Olimpiady Promocji  Zdrowego Stylu Życia PCK,  zajmując IX miejsce.  

Tym razem, w uroczym mieście Łodzi  odbył się finał Olimpiady Zdrowego Stylu Życia PCK. Patronat honorowy nad Olimpiadą  objęli: Minister Edukacji Narodowej, Państwowy Inspektor Sanitarny, Rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Dyrektor Instytutu Żywności i Żywienia oraz Dyrektor Krajowego Centrum ds. AIDS. Partnerem merytorycznym jest Koło Naukowe Dietetyków Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, natomiast partnerem Coca-Cola HBC Polska. 32 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej zmierzyło się z trzema etapami Olimpiady. Pierwszym etapem był test wiedzy teoretycznej w zakresie odżywiania, higieny oraz pierwszej pomocy, drugim – prezentacja akcji związanej z tematyką Olimpiady. Natomiast trzecim etapem było udzielanie pierwszej pomocy w symulowanej scenie oraz resuscytacja krążeniowo-oddechowa.  Mimo, iż nie udało się zająć czołówki na podium, sam udział był sporym wyróżnieniem. Finalistka podkreśliła również niezwykle przyjazną i miłą atmosferę Olimpiady, która służyła integracji i nawiązywaniu bliskich relacji. Mamy nadzieję, że doświadczenie i  wiedza zdobyte przez trzy dni pobytu w Łodzi, nie pójdzie na marne i zaowocuje udziałem w kolejnej edycji, czego Kindze serdecznie życzymy.

 

 

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.