Zaszczepieni ,,nutką ciekawości’’

  • By wwwzs3
  • 5 listopada, 2013
  • Komentowanie nie jest możliwe

Niektórzy twórcy mają szczególną zdolność wsłuchiwania się w głos młodego pokolenia. Należy do nich niewątpliwie Anna Onichimowska, autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, która 25 października 2013r. gościła w naszej bibliotece szkolnej. W spotkaniu uczestniczyli goście z zaprzyjaźnionych szkół i bibliotek,  nauczyciele, członkowie Szkolnego Dyskusyjnego Klubu Książki i przede wszystkim młodzież z zamiłowania zainteresowana literaturą,

Anna Onichimowksa jest autorką bestsellerowych powieści ( Hera moja miłość, Lot komety, Demony na smyczy), sztuk radiowych, telewizyjnych, teatralnych, scenariuszy filmowych, laureatką wielu prestiżowych nagród krajowych i zagranicznych. Jej utwory cieszą się nie tylko niesłabnącym powodzeniem u czytelników, ale również dużym uznaniem krytyki literackiej. Niektóre jej książki to wręcz literatura terapeutyczna, polecana przez psychologów i pedagogów, jako ta, która może pomóc w odnalezieniu siebie w zgiełku świata.

Onichimowska porusza w swoich książkach zarówno zwykłe sprawy jak i trudne problemy dotyczące młodych ludzi. Niewątpliwie potrafi nie tylko o nich pisać ale i mówić, o czym przekonali się wszyscy uczestnicy spotkania. Pisarka pozostawiła we wszystkich ,,nutkę ciekawości’’, która nie tylko zachęca do przeczytania  jej utworów ale i do zwykłego zastanowienia się nad sobą i innymi.

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.