Kolejny sukces uczennicy Zespołu Szkół Nr 3 w Bochni – Anna Szaraj laureatem Ogólnopolskiego Konkursu z zakresu Rachunkowości

  • By admin
  • 16 marca, 2012
  • Komentowanie nie jest możliwe

W dniach 8-9 marca 2012 roku odbył się finał X edycji Ogólnopolskiego Konkursu z zakresu Rachunkowości, organizowanego przez Wydział Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej oraz Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie. Ten najstarszy i największy tego rodzaju konkurs  , skierowany jest do uczniów klas ponadgimnazjalnych z całej Polski kształcących się w zawodzie technik ekonomista, a jego ideą jest konfrontacja wiedzy i umiejętności zdobytych przez uczniów w szkole z wymaganiami stawianymi przez uczelnie i współczesny rynek pracy.

W konkursie wzięło udział blisko 10 000 uczniów szkół ekonomicznych  z terenu całej  Polski.
W finale polegającym na rozwiązaniu testu oraz projektu wykonywanego za pomocą programowania finansowo-księgowego II miejsce zajęła uczennica Zespołu Szkół Nr 3 im. ks. prof. J. Tischnera w Bochni Anna Szaraj, której opiekunem była mgr Elżbieta Madej.

Jako laureatka II miejsca otrzymała dyplom uznania, nagrodę w postaci sprzętu elektronicznego – laptopa, książki fachowe i albumy oraz drobniejsze gadżety.

Sponsorami nagród oraz organizacji Konkursu byli Narodowy Bank Polski, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Podkarpacki oraz Revision – Rzeszów Józef Król sp. z o.o. s.k. Fundatorami książek były wydawnictwa Difin z Warszawy i Marina z Wrocławia. Drobne upominki ufundował Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Politechnika Rzeszowska. Konkurs odbywał się pod patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Pezydenta Miasta Rzeszowa, Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Stowarzyszenia Księgowych w Polsce (oddział podkarpacki).

   

Categories: Aktualności

Comments are closed.