Koncert pamięci Żołnierzom Wyklętym

  • By ml
  • 3 marca, 2015
  • Komentowanie nie jest możliwe

02.03.2015 r. w ramach obchodów Narodowego Święta Pamięci Żołnierzy Wyklętych na Hali Widowiskowo- Sportowej  odbył się Koncert  dedykowany Żołnierzom Wyklętym w którym wzięła udział młodzież  bocheńskich szkół ponadgimnazjalnych, zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Bochni.

Młodzież zaprezentowała piosenki zespołu De Press, raperów Tadka i  Bilona, Mateusza Klejdysza i Andrzeja Kołakowskiego. Treść piosenek pięknie śpiewanych przez młodzież świadczy o niezwykłej pamięci i szacunku, oraz hołdzie dla bohaterów polskiego Podziemia, którzy walczyli o wolną Polskę.  Podczas koncertu nagodzono również prace plastyczne uczestników Konkursu dedykowanego ,,Pamięci Żołnierzy Wyklętych” ze szkół podstawowych, gimnazjalnych  oraz ponadgimnazjalnych. Członkowie grupy rekonstrukcyjnej ,,Najemnicy Bocheńscy” prezentowali akcesoria i wyposażenie używane w czasie rekonstrukcji historycznych, wykonywali stemple Armii Krajowej na biało- czerwonych opaskach. Podczas koncertu prowadzono również kwestę na rzecz budowy polskiej szkoły w Łaniowcach na Ukrainie.

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.