Konferencja dla Nauczycieli Szkół Tischnerowskich

  • By admin
  • 6 lutego, 2012
  • Komentowanie nie jest możliwe

W dniach 13- 15 01. 2012 r. odbyła się Konferencja dla Nauczycieli Szkół Tischnerowskich w Łopusznej              pt. ,, Nauczycielskie Spotkania z Księdzem Tischnerem. Drogi porozumienia w aspekcie filozofii spotkania Księdza Tischnera”. Spotkanie nauczycieli Szkół Tischnerowskich z całej Polski rozpoczął program pt.,,Góralskie chodnicki Księdza Jegomościa Tischnera”. W programie poprowadzonym przez panią dr Stanisławę Trebunię – Staszel wystąpił góralski zespół,,Łopuśnianie”, a także poetki Podhala, wśród nich Izabela Zającówna, autorka pięknych wierszy pisanych gwarą góralską Izabela Zającówna i pani Stanisława Szewczykowa, autorka poetyckiego tomu,,Syćkiego”.

W sobotniej konferencji wzięli udział prelegenci: pani prof. Krystyna Ablewicz, która wygłosiła wykład                pt.,,Z problematyki wychowania chrześcijańskiego – świat ludzkiej nadziei”. Interesujący wykład wygłosił też red. Wojciech Bonowicz,,Wychowanie do myślenia. Wędrówki w krainie filozofów” na podstawie słynnego eseju Księdza Tischnera,,Co znaczy myśleć?”.

  

Categories: Aktualności

Comments are closed.