Konkurs o indeks

  • By ak
  • 14 marca, 2016
  • Komentowanie nie jest możliwe

W ramach projektu “Uwolnij wyobraźnię” 11 marca 2016 roku odbył się finał XI  Konkursu “Znaczenie turystyki w rozwoju regionalnym”, zorganizowanego przez  Wyższą Szkołę Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty. Naszą szkołę reprezentowały: Patrycja Wilgocka i Angelika Tracz - uczennice z klasy IV TEf.  Angelika Tracz zajęła II miejsce i otrzymała indeks na kierunek Turystyka i Rekreacja, 2 lata bezpłatnych studiów oraz sprzęt elektroniczny.

Konkurs składał się z dwóch etapów: szkolnego i finału. W etapie szkolnym uczestnicy zmierzyli się z testem dotyczącym atrakcji turystycznych Małopolski oraz wiedzy z zakresu geografii fizycznej znacznie wykraczającej poza wiedzę podręcznikową. W finale uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania test związany z unikalnymi walorami turystycznymi oraz danymi statystycznymi województwa. Drugą część rozgrywki finałowej obejmował pokaz slajdów, które przedstawiały zabytki Małopolski w nietypowych ujęciach, dlatego też stanowiły bardzo trudny element pojedynku finałowego.

Categories: Aktualności

Comments are closed.