Konkurs ,,W świecie Lalki Bolesława Prusa” w I Liceum Ogólnokształcącym

  • By wwwzs3
  • 20 grudnia, 2012
  • Komentowanie nie jest możliwe

                  14.12 2012 r. odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym Konkurs ,,W świecie Lalki Bolesława Prusa”. W konkursie wzięła udział młodzież  bocheńskich szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów Powiatu Bocheńskiego.

Spotkanie otworzyła Pani Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego Jolanta Kruk, witając przybyłą młodzież oraz opiekunów. Pierwsza część konkursu stanowiła prawdziwe wyzwanie. Pytania dotyczyły biografii głównych bohaterów ,,Lalki” oraz szczegółów lekturowych. Po teście rozpoczął się etap ustny konkursu w którym wzięła młodzież z najwyższą ilością punktów. Należało się zmierzyć z pytaniami, np.  jaki był los Rzeckiego po ,,Wiośnie Ludów i wojnie węgierskiej 1848”, odsłonić  kulisy pojedynku Wokulskiego z baronem Krzeszowskim,  przedstawić, co stanowiło ,, nić przyjaźni” pomiędzy Rzeckim i Panem Wirskim? Młodzież wzięła również  udział w  interesującym  wykładzie  Dyrektora Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni Pana Jana Flaszy na temat ,,Kupców bocheńskich XIX – wiecznej Bochni”.  Z tematyką konkursu korespondowała również interesująca wystawa prezentująca stroje XIX- wiecznych dam. W konkursie  naszą szkołę reprezentowały uczennice: Magdalena Strąg (III TEa), Alicja Piekarz ( III TEb), Wioletta Dzięgiel, Krystyna Gunia, Joanna Bakalarz( III Tec), Magdalena Polek ( III Ted), Beta Stożek, Kinga Czubala (III TEe) pod opieką pani Anny Szewczyk.

 

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.